Cape of Good Hope
Neúspěch ničí zbabělce a inspiruje vítěze.

Per aspera ad astra

Září 22nd, 2010 zaslal admin

Je to už velmi dlouho co jsem postoval nějaký příspěvěk, i když jsem měl co sdělit, nějak nebyla chuť něco sepisovat.

Od posledního updatu se toho událo skutečně mnoho a je na čase to všechno zrekapitulovat, protože tento blog ztrácel na intenzitě a já přemýšlel a stále přemýšlím jestli tento blog (a možná i něco jiného) zkrátka neutnout, alespoň to tak cítím. Happy endy se bohužel dějí jenom ve filmech a tak je realita všedního života poněkud jiná u obyčených smrtelníků. Několik lidí mi psalo emaily, děkuji za zájem, tak bych se jim rád odvděčil nějakou aktivitou na tomto blogu.
Abych začal trochu optimisticky, prožil jsem poměrně fajnové léto, užíval jsem si sluníčka a po psychické a fyzické stránce jsem se cítil po velmi dlouhé době v pohodě. Nějak jsem si nědělal starosti s tím co je nebo bude a i když všechno nebylo 100% OK, cítíl jsem se v rámci možností dobře. Pořídil jsem si motorku a tak jsem dost času trávil víc dynamickým způsobem, než jsem se svými obtížemi zvyklý.

Zajímavou vsuvkou, která se udála ještě před prázdninami byl velmi razatní krok, který jsem považoval za nezbytný. Po domluvě s rodiči jsem se rozhodl že moji zdravotní situaci musíme řešit. Nějak jsme o tom doma debatovali a i potom co mi napsal jeden zdejší čtenář jsme tak nějak dospěli k tomu, že to co jsme ještě nepřošli a samo se nabízí je endokrinologie. Máma si nějak matně vzpoměla, že problémy s hormony měla kdysi její sestra a dokonce i matka. Domluvil jsme si teda návštěvu u doktora, který mě ale velmi rychle odbyl s tím, že jsem asi anorektik. Nevím jestli jsou lidi okolo mě takový idioti, nebo skutečně nedokážu svoje problémy jasně popsat, ale nikomu to prostě nedává smysl.

I tak mi ale pár testů udělal a krom lehké nerovnováhy kortizolu, všechno bylo v pořádku a tím to skončilo. S otcem jsme se ale dohodli, že ty testy nejsou kompletní a tak jsme našli serioznější doktorku ve Vinohradské nemocnici. Byla mladá a sympatická a i když se v mích symptomech trochu ztrácela, sdělila mi, že jinak než bez hospitalizace se nic nezjistí.

Dlouho jsem o tom nepřemýšlel a kývnul na to. V nemocnici jsem pak strávil asi 10 dní a kupodivu to nebylo nějak stresující. Jestli si někdo vzpomíná, že denní pobyt v blázinci byla jedna z nejhorších věcí co jsem zažil, tady to byl pravý opak. Normální lůžkové oddělení, dokonce jsem měl samostatný a útulný pokoj. V průběhu pobytu mi dělali celou řadu krevních vyšetření a hladovkový test při kterém jsem byl tři dny bez jídla a doktoři pozorovali jak se mi mění hladina cukru v krvi. Všechno bylo v normálu.

Jedním z problémů je špatně fungující štítná žláza

První zajímavost přišla až s příchodem nutriční sestry, která shodou okolnosti dříve trpěla s naprosto totožnými problémy jako já. Když mi to popisovala tak jako bych to říkal já. Měla problémy s jídlem, byla hubená, měla psychické potíže a nakonec se ukázalo že za to může štítná žláza. U mě se každý den střídal jiný doktor (nebo spíš studenti) kteří mi vždycky tlumočili výsledky testů. Působili na mě dost podivuhodným dojmem, protože některé jejich výroky byly doslova absurdní (ale když o tom tak přemýšlím tak se to netýká jen jich), ale o tom nechci psát, i když ne všichni byly stejní. Zmíním se o jednom doktorovi kterému jsem řekl že se nevyhýbám jídlu jako takovému, ale jenom tomu po kterém mi je špatně (což je dost široký pojem). Tak on mi navrhl ať žeru třeba 1-2 kila krůtího masa denně. Dokáže si někdo tohle představit? Už takhle je mi to jídlo které jím pořád dokola dost protivné, ještě abych se jím přejídal ke zblití, no zkrátka demence.

Až úplně ten poslední den za mnou přišla doktorka a sdělila mi že mám něco co se nazývá hypothyreoza. Dost komplikovaně mi to popisovala a v podstatě to vysvětluje všechny problémy které mám. Stručně řečeno se jedná o nemocnou štítnou žlázu, která špatně produkuje hormony do těla, které pak ovlivňují všechno. Znělo to sice fantasticky, že bych konečně přišel na zdroj mích potíží, ale pak jsem se dozvěděl, že moje štítná žláza sice funguje špatně a z dalších testů bylo patrné že se tak děje opakovaně (že to nebyla jen nějaká náhoda) ale že to není nic zas tak strašného. Zkrátka že si nemyslí, že tohle způsobuje moje problémy. Předepsala mi hormony, které jsem dva měsíce bral a výsledek? První týden jsem necítil žádnou změnu, druhý týden mi bylo neuvěřitelně špatně a od třetího týdne vše zase bylo jako před braním hormonů a až do teď je to pořád stejné. Zkrátka bez efektu.

Asi tedy chápete jak je to flustrující. Na jednu stranu přijít na něco, co může vysvětlovat všechny vaše potíže a dá vám to naději vrátit se zpátky do života, na druhou stranu zjistit že jste asi zase úplně vedle s tím, že všechny cesty jste už prošli.

Popravdě mám za to, že jsem pro svoje uzdravení udělal snad úplně všechno a i tak pořád vím skoro prd. A to hledání je natolik těžké, že hledat jehlu v kopě slámy by proti tomu byla brnkačka. Tak snad se mi nikdo po tom nemůže divit, že už fakt nevím jak dál.

Proto bych rád udělal za vším tlustou čáru, jen nevím jakým směrem se vydám, jestli zvolím kulku do hlavy, nebo život nějakého feťáka závislého na práškách.

Díky tomu pobytu v nemocnici a dalších testech jsem zjistil zhruba to, že moje štítná žláza funguje špatně, že mám alergii a že můj imunitní systém není úplně ok. Doktorka mi řekla že to vypadá na nějaké zánětlivé onemocnění nebo problém s autoimunitou. Když jsem byl na sonografii tak mi řekli že mám na štítné žláze diskrétní uzlík, prý to není úplně v pořádku ale pokud se nezvětšuje nebo jich není víc tak je to taky asi jedno. Chvíli si taky myslela že to může být potravinová alergie, ale po konzultaci se specialistou tuhle možnost vyloučila.  Zkrátka něco je v prdeli, nefunguje to tak jak má a výsledek je že můj život stojí za hovno. Jeden doktor mi také řekl, že existují takové zvláštní nádory, které do těla vypouštějí hormony, díky kterým pak špatně funguje celé tělo, ale najít něco takového je taky téměř nemožné.

Co se s tím dá dělat dál? Hledat dál? Co, kde, jak s kým? Jediné co vím jistě je, že moje problémy zhoršuje špatné jídlo, ta dieta je v podstatě jediná věc, nebo jediný argument, který mi jasně řekl, že nejsem blázen, jinak jsem si to myslel taky, protože pod tíhou argumentů nešlo jinak. I proto jsem navštěvoval cvokaře a polykal různé sračky, které mi stejně nepomohly. Už to není sám proti všem, vím, že prostě něco je špatně a pořád ta samá otázka přijít na to co, mi nedá pokoj. Jediné co vím jistě je to, že dokud nepřijdu na to co je semnou špatně a jak se toho zbavit, nikdy nebudu žít normální život. A rozhodně nemám v plánu příštích 50-60 let si jenom stěžovat, jak je ten život nespravedlivý a bla bla.

Soutěž o život aneb pravý Survive

Když už jsem nevěděl co by, napadla mě takový bizardní věc. Že bych ofotil všechny svoje výsledky testů, napsal o co jde a možná udělal i nějakou speciální stránku. Na tu stránku bych rozjel internetovou reklamní kampaň a snažil se zaměřit na studenty vysokých škol co studují medícínu. Byla by to soutěž o nějaký finanční obnos, řekněmě 100 tisíc aby to někomu stálo za námahu. Princip by byl jednoduchý, zjisti co mi je a jak se toho zbavit a já ti dám 100 tisíc. Nebyl by to podvod, myslel bych to vážně a v případě úspěchu bych dal za uzdravení úplně cokoliv. Něco jako víc hlav víc ví. Má to ale spoustu záporů, buď by mi lidé nevěřili, považovali by mě za blázna a tím by celý smysl věci znehodnotili a nebo by se toho chytla třeba nějaká média a o pozornost typu „pošuk nabízí 100 hadrů“ nestojím. Co na to říct, zkrátka myšlenka.

Rád bych připravil také speciální příspěvek kde bych rád shnul úplně vše co se za ty roky toho svinstva událo a odkryl tak některé věci které jsem si se čtenáři/doktori apod. vypovídal soukromě a nepsal jsem o nich, zkrátka aby to dávalo jasný pohled na věc. Ale o tom až jindy.

PS: Sice zdejší diskuzi pravidelně nečtu, i když věřím že spoustě lidém ten prostor o tom debatovat pomůže, tak před nedávnem ta diskuze přestala fungovat z technických důvodu. Návštěvní kniha je externí služba a provozovatel přešel na placenou verzi, tak jsme na placenou verzi museli přejít také a doufám že diskuze funguje ke spokojenosti všech :). Pokud by přestala opět fungovat (třeba více než na den) tak mi napište email.

Nějak mi docházejí nápady jak pojmenovávat příspěvky, tak snad troha latinského klišé neuškodí ;)

Good luck all

Zaslano do sekce O mě

4 komentáře

 1. Ivan

  Nazdar Honzo. Vitaj doma na svojom webe:-))

  Ako ide škola? Darí sa ti?

  Napadla ma jedna vec, ktorú samozrejme môžeš zavrhnúť, ak ti je proti srsti.

  Po niektorých potravinách ti je zle. Ja by som skúsil s takýmito jedlami Super enzymes,
  http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-Enzymes-180-Tablets/856?at=0
  Je to tráviaca kyselna s tráviacimi enzýmamy, čím sa zlepšuje tráviavi metabolizmus.

  Vitamíny B
  http://www.nazeleno.cz/zdravi/lang_1/vitamin-b-jak-poznate-ze-vam-chybi.aspx
  Výrazne zlepšujú metabolizmus z jedla a regenerujú nervovú sústavu.
  Viem že ti pomáhali, ale aby mali naozaj terapeutický účinok, treba si ich objednať z ameriky a brať terapeutické dávky. Metabolická medicína preferuje na takéto prípady
  B3 1500-3000mg denne
  B-komplex 250-400 z každého béčka denne.
  Objednanie z Ameriky je veľmi jednoduché, pošta stojí 4 doláre a prevod z účtu mBank je bez poplatkov.

  Tu sú typy na B3:

  http://www.iherb.com/Source-Naturals-Niacinamide-B-3-Timed-Release-1500-mg-100-Tablets/1348?at=0

  http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Niacinamide-500-mg-100-Capsules/2036?at=0

  Typy na B komplex:

  http://www.iherb.com/Source-Naturals-B-125-125-mg-90-Tablets/981?at=0

  http://www.iherb.com/Source-Naturals-B-50-Complex-50-mg-100-Tablets/973?at=0

  Dáš pár korún za vyskúšanie. Ak ti to pomôže tak super, ak nie prídeš o pár korún.

 2. peter

  zkus http://www.falundafa.org
  nebo http://www.innertalk.com Podle mě se řešení najde až se s tou nemocí smíříš
  a až se úplně odevzdáš osudu tak se většinou objeví naděje a tvoje intuice tě navede na správnou cestu

 3. peter

  překlep místo tak patří pak

 4. pytagor

  este to tu funguje ?

Zanechte komentář

Čtěte upozornění: Váš komentář musí být nejprve schválen moderátorem, není tedy důvod váš příspěvek posílat vícekrát.