Cape of Good Hope
Neúspěch ničí zbabělce a inspiruje vítěze.

Spring is coming earlier than you think

Únor 24th, 2010 zaslal admin

Tak se venku začíná oteplovat a pomalinku nám přichází jaro, takže je čas na nějakou aktualizaci.
U mě se toho událo poměrně dost a zjistil jsem opět pár zajímavých věcí. Čím ale začít…

Je to asi tři týdny zpátky co se mi začal můj stabilizovaný svět s dpdr hroutit jako domeček z karet. Vydrželo mi to docela dlouho a přesně tohohle jsem se obával. Jídla po kterých mi bylo dobře, tak mi po nich bylo najednou špatně a začali se objevovat staré příznaky. Naštěstí ne v takové intenzitě a ne všechy. Za všechny budu jmenovat silnou únavu a silnou bolest hlavy a s tím s přidala i úzkost. Občas se mi sice i ve „stabilizované“ době stalo že se tohle objevilo ale byla to skutečně vyjímka. Na celý měsíc připadali zhruba tak 1-2 dny kdy jsem něco obdobného cítil, ale tohle trvalo zhruba dva týdny v kuse. Nechápal jsem to. Teď už se to ale naštěstí pomalu spravuje a mám pocit, že se to vrací do lepších kolejí, ale opět nechápu proč. Nemám s čím si to dát do souvislosti, jediné co mě napadalo bylo hrozné ovzduší, které v Praze vládne, ale jestli je to tím…fakt netuším.

S tím souvisí i další věc. Stav se mi sice pomaličku vrací do starších kolejí, ale objevil se nový, pro mě velmi dlouhou dobu neznámý problém a tím je velmi silná dušnost. Za poslední týden jsem měl asi dva záchvaty, které trvali zhruba 2 hodiny a při každém jsem se skoro udusil. Bylo to tak nepříjemné, že jsem si myslel že si něco udělám, jen aby to přestalo. Dostal jsem takovou divnou křeč do krku a prostě jsem nemohl dýchat. Nos mám ucpaný permanentně, takže přes ten to taky nešlo. Nakonec jsem si řekl, že když se udusím, tak alespoň budu mít od všeho pokoj tak jsem nic nedělal a jen jsem se tak dusil..zhruba po několika úděsných hodinách to samo přešlo a já normálně volně dýchal. Opět nechápu…klasický panický záchvat? Těžko…těch jsem si užil dost a ani jeden nebyl ani z desetiny tak otřesný.

Zkrátka, někdo může tvrdit že je to psychické, někdo zase něco jiného. Já si osobně myslím, že je to alergie, protože jsem pro to nedávno našel velmi pádný argument. Posledních pět let jsem strávil zhruba 90% svého času v jedné místnosti v našem bytě. Bydlíme v třípatrovém baráku kde bydlí několik dalších rodin ale rozhodně bych to nepřirovnával k nějakému paneláku. Asi před deseti lety se protrhla izolace na střeše a nám do bytu teklo, protože bydlíme v posledním patře. Nedávno jsem ale zjistil, že to zanechalo následky. Za mím PC stolech kde trávím většinu času se objevila neuvěřitelně monstrozni a rozsáhlá plíseň, které si nikdo nevšiml, protože stůl se jednoduše neodsunuje každý den. Takže všechno to svinstvo co plíseň způsobuje, jsem velmi dlouhou dobu dýchal. Pro mě je to vysvětlení, proč mám ucpaný nos a proč mám alergii, souvisí to ale nějak s dpdr? Opět nemám potuchy…

Vím, že se tady na webu probírají různé teorie a upřímně si myslím, že jsou to většinou kraviny. I já těch kravin naplácal celou řadu a teprve když mi to začalo trochu myslet tak si uvědomuji, jaké nesmysly jsem psal a čemu jsem věřil. Důvod proč lidé o tomhle mluví je, že potřebují, a klidně i nepřesně, mít pro své problémy nějaké vysvětlění. Proto píšou o teoriích, které jsou k ničemu. Pokud nějaké teorie opravdu věříte, nebo jste dokonce 100% přesvědčeni že na vás sedí, pak máte asi vyhráno. Jenže pokud je to tak jak říkáte, proč už nejste vyléčeni? Nebo se váš stav radikálně nezlepšil? Že je to běh na dlouhou trať? Tak to už mluvíte jak nějaké báby, co v půl druhé ráno věští z koule na Primě a věší lidem na nos nesmysly. Pokud něco funguje, tak zlepšení ucítíte hned, tím jsem si jistý. Jasně že úplná regenerace trvá měsíce, ale pokud změnu nezaznamenáte v kratším intervalu, než o kterém tu lidé pořád píší. Pak je vaše teorie stejně na hovno, jako celá dpdr. Toť můj názor. Co se týče mě, tak já mám těch indicií celou řadu, ale toho čeho se obávám je fakt, že to mohou být dva rozdílné problémy které se překrývají a tím pádem je těžké je odhalit (i když je to málo pravděpodobné). Nejsem doktor a proto nedokážu se v těch věcech tak vyznat, aby věděl, co je symptom který stojí za to nějak blíže zkoumat, nebo je to jen výsledek stresu.

Když jsem byl loni na imunologii a zjistili mi vysokou hladinu histaminu, dostal jsem prášky které jsem proti tomu měl brát. Já jsem si ale říkal, jediný znak alergie který mám je ekzém a věčně ucpaný nos s rýmou, tak kvůli tomu přeci nebudu do sebe sypat nějaké svinstvo ne? Jenže, co když i to ostatní souvisí s alergií…Mě vysvětlení že za moje problémy může alergie nijak neuklidnilo, protože mít tak bizarní stavy pouze po alergii je přece kravina, nebo ne? Těžko říct. Rozhodl jsem se, že ty léky, konkrétně se jedná o Aerius 5 mg, vyzkouším a když mi po tom bude zle, což předpokládám. Tak je brát přestanu. Alespoň zjistím něco nového a budu vědět jak si na tom stojím s tou alergií.

Jsem z toho nějak celý zmatený a pořád se v tom plácám, ale aspoň už vím něco více než dříve a nemusím věřit každé kravině která se tu probírá. Vím, že jste lidi zoufalý a že vám to občas dost špatně myslí, ale nevěřte každé kravině co vám lidé píší. Samy víte co vám vaše stavy zhoršuje a zlepšuje, tak mějte vlastní hlavu a nenechte se nahnat do něčeho co by vám uškodilo, tak jako jsem to mockrát udělal já, neopakujte stejné chyby.

Chtěl bych se ještě zmínit o jedné věci, které jsou si dříve neuvědomoval. Když jsem měl jak tu někdo píše „zamlžený mozek“ a nedokázal jsem jasně uvažovat a vnímat, tak se moje cíle smrskli na jedinou věc a tou je přežít. Teprve když se mi trochu ulevilo tak jsem zjistil, o kolik věcí v životě přicházím a jak moc těžký kámen na sobě nesu. Je tolik úžasných věcí a lidí, které na světě jsou které stojí za to poznat a my o tuhle možnost přicházíme. Vím že to zní jako věta z béčkového cajdáku ale je to fakt. Život se má žít naplno a ne jen z poza přihlížet jak je život skvělý a vy přitom trpíte jako pes. Je to jako žít v pekle a mít tam malé okénko přes které se díváte do nebe. Takový život nemá smysl žít ať si píše kdo chce co chce. I když jsem v minulosti psal něco jiného, nesmiřujte se s tím jak žijete ale jděte do toho naplno a hledejte příčinu svých problémů i za cenu, že se vám krátkodobě přítíží, za to poznání to stojí, protože vy už nemáte co ztratit. Nepouštějte se ale zbytenčně do píčovin, ale pořádně si vše promyslete. To je totiž podle mě jediná cesta jak se z toho průseru můžeme dostat zpátky do normálního života. Nejsem nějaký fanatik který by den a noc probdil nad nějakými stupidními teoriemi, spíš jen pozoruji souvislosti a pomalu si skládám dohromady a snažím se najít vysvětlení a čas od času to s někým zkonzultuji. Kdybych totiž hledal denně akorát by mě to deprimovalo. Hledaní pravdy se ale nevzdám, protože pokud bych měl život protrpět jako doteď, raději to zabalím a půjdu o dům dál. Dřív jsem měl deprese, které jsem nemohl nijak ovlivnit, ale to co jsem měl v době kdy se mi přitížilo bylo spíš podívaní pravdě do očí v tom smyslu, že už na to seru a že už me to nebaví. Skočit z mostu, otrávit se prášky, podřezat si žíli, vystřelit si mozek na zeď…to jsou skutečně metody pro barbary a pro lidi kterým skutečně přeskočilo a já když měl deprese tak jsem myslel jenom na to. Ale když máte jasnou mysl, tak to jde udělat i tak, že si věčer prostě lehnete, nasadíte mptrojku pro poslech dobré muziky, dáte si poslední tuplák pivka a možná i cigaretu, lehnete si, a bez jakékoliv bolesti usnete a ráno už se neprobudíte. Ano, i takhle to jde udělat a způsob jak na to by mě v životě nenapadl, kdyby se mi paradoxně stav nezlepšil. Doufám že tuhle poslední a vysoce krajní možnost nebudu ale potřebovat a nerad bych se o ní zde více zmiňoval. Ale pro mě je dobré vědět, že existuje možnost, nouzové tlačítko, kterým tu bolest můžu vypnout.

Pro mě je tedy jediná cesta, hledat, přemýšlet a dostat se z těch sráček zpátky do normálního života, protože netoužím po ničem jiném, než si žít normální život a ne jen každý den trpět. Snad to vydíte stejně a chápete mě. Takže držím palce sobě i Vám všem, ať tu cestu ven najdeme.

Zaslano do sekce O mě

9 komentářů

 1. Rudinko

  Cau Honzik.Dlho som sa neozval.Teraz som prisiel na nieco co by ta mohlo zaujimat.Bol si na testoch hormonov nadobliciek?(Kortizol atd)Ja som si uz takmer isty ze tie problemy u mna sposobuje nerovnovaha tychto hormonov.Su pomocne pri metabolizme cukrov,tukov a bielkovin.preto ten biely jazyk,unava a hlavne hypoglikemia.Pozri si o tom na nete viac.Ja letim 24 marca na Sk na testy uvidime ci moja teoria je spravna ale nieco mi vravi ze idem spravnou cestou.Drzim palce

 2. Mariaj

  HONZO pisal si,ze asi nemas nic s crevom,lebo po potravine Ti je zle za chvilku.Mne tak isto.Ale vcera som sa rozpravala s kamoskou,co ma dceru z Crohnovou chorobou/autoimunitne ochorenie creva/ a ta hovorila,ze crevo v tomto pripade tvori vela zlych bakterii,ktore sa rozliezaju po celom tele a tam sarapatia.

 3. Honza

  Mariaj

  Tuhle teorii jsem už samozřejmě taky řešil a byl jsem na několika testech které by to prokázali, moje matka totiž crohna má. Samotná dieta ale u téhle nemoci toho moc nespraví, pouze spomalí celkový proces destrukce těla.

  U mě ty problémy co se týče zažívání byly celkem velké ale teď je nemám prakticky vůbec, ale ostatní problémy nezmizeli. Jak mi řekl gastrolog, podle něj je moje trávení v pořádku.

  Rudinko
  To zní velmi zajímavě, určitě mi na email nebo do komentářů napiš jak jsi pochodil. O nerovnováhu hormonů jsem se také zajímal, ale ne nějak hlouběji.

  Já se teď momentálně zabývám tou teorií s alergií, kterou vím že mám a mám i od doktora potvrzené že souvisí částečně s jídlem ale nějak si nedokážu představit že by alergie na něco mohla způsobovat tak závažné a dlouhodobé problémy. Určitě napíšu jestli měli antihistaminika nějaký efekt.

 4. Peto

  Ahoj Honzo, mam taky pocit ze mas systemovu Kandidozu .. to je premnozene kvasinky v celkom tele, tie sposobuju stavy ako „zahmleny mozog“, strasna unava, biely povlak na jazyku .. lekari mi povedali ze to je blbost ..ale nedalo mi to,a tak som skusil drzat dietu jeden mesiac..nejest cukry ani biele pecivo ani nic s kvasinkami .. a div sa svete .. pomohlo .. mal som ovela viac energie aj teraz mam .. stale to nie je vyriesene lebo mam este amalgamove plomby, tj. tazke kovy v tele a bez toho sa tych kvasiniek asi tazko zbavim .. ale tiez hladam ako dalej ..a toto je mozna cesta.. dufam ze ti to pomoze trochu .. pokial uz nemas plomby a uz si presiel aj detoxom tazkych kovov .. su narade kvasinky .. drzim palce

 5. Peto

  na tejto stranke najdes viac ..
  http://www.wholeapproach.com/index.php
  alebo este tu
  http://candida.inetcz.com/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=28&stromhlmenu

 6. Honza

  O tom už jsem také přemýšlel ale žádný test mi to nepotvrdil. To celé s detoxikací mi přijde jako velký nesmysl a neznám nikoho důvěryhodného komu by to skutečně pomohlo (navíc i ti „odborníci“ které tu někteří lidé uznávají mi řekli že tohle můj problém není). Tady na webu psala celá řada lidí, že to zkoušeli a jak jim to pomáhá, ale stále píší o svých problémech a nějaký výraznější pokrok s tím nezaznamenali. Proto mám za to že je to buď celé nesmysl, nebo se to týká pouze velmi omezeného spektra lidí a to i z těch co mají dpdr. Prostě nemají pro své problémy vysvětlení a tak se chytají toho co je poruce, ale brát nějaké doplňky po kterých je člověku špatně a věřit že mu to třeba pomůže je fakt naprostá kravina, tohle byl totiž můj případ a moje zkušenost.

  Já jsem se teď zaměřil trochu jiným směrem a v některém z dalších článků se to pokusím popsat. Sám jsem si myslel že za moje problémy může candida, ale jak říkám, žádný test mi to nepotvrdil. Měl jsem krevní test a stěr z jazyka a pokud za ten bílý jazyk může candida, pak by to logicky mělo z toho vzorku být poznat. Těžko říct, tahle teorie každopádně toho hodně vysvětluje ale sám pořád věřím klasické medicíně než nějakým domněnkám.

  Každopádně díky za komentář, jsem rád když se někdo podělí o svoje zkušenosti a je dobré že nejsem jediný u kterého je dpdr nějak v souvislosti s jídlem.

 7. Peto

  Ja to skusim s tym detoxom a liecbou candidy a uvidim co to spravi .. len viem, ze lekari si so mnou nevedeli doteraz rady a toto (liecba candidy) mi pomohlo :) … tak dufam ze najdes tu pricinu a vsetko sa da do normalnych kolaji :)

  kazdopadne dam vediet ci mi to pomohlo alebo nie :) .. tak zatim

 8. Honza

  Urcite dej vedet jak jsi dopadl. Tady to sice zkousela spousta lidi, ale ze by to nekomu vyrazne pomohlo si zas nemyslim.

  Kazdopadne candida podobne veci urcite zpusobovat muze ale nejak uz jsem neporovnaval dietu co mam s tou co je u candidy.

 9. Zefir

  Koukám, že diskuse asi odešla do věčných lovišť. Můžete pokračovat tady: http://dpdr.elka.cz

Zanechte komentář

Čtěte upozornění: Váš komentář musí být nejprve schválen moderátorem, není tedy důvod váš příspěvek posílat vícekrát.